March 3, 2021 02:59
Хроника

(Видео) Запален автомобил на владин директор во Визбегово

Телевизија Алсат попладнево информира дека изгорел автомобилот на директорот на Агенцијата за спроведување на законот за јазиците, Илбер Села.

Засега не е познато како се запалил автомобилот, ниту евентуалниот мотив, освен тоа дека инцидентот се случил во скопско Визбегово доцна ноќта помеѓу 3.30 и 4.00 ласот.

Оолицијата веќе изврши увид на местото на настанот.

Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at website https://animeheaven.pro anime heavene

Watch Beastars 2nd Season Episode 6 (https://animeflix.nl/m/P1KP/ep-6) at ANIMEFLIX animeflix a silent voice