July 23, 2021 18:37
Македонија

(Видео) Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од судот, изјави премиерот, Зоран Заев, во во емисијата „Конфликт зоун“ на „Дојче веле“.

„Сакам да истакнам дека и многу екс министри кои биле луѓе блиски на оваа власт, ги отслужуваат своите казни или се на суд. Имаме многу случаи кои потврдуваат дека владеењето на правото е еднакво за сите. Во нашата земја секој коментар може да покрене истрага. Антикорупциската комисија има комплетна независност и тоа е потврдено во сите извештаи. Имаме целосна независност и на судските органи и на органите на прогонот. Побаравме одговорност и од судиите и 12 судии се отповикани заради лошо работење во нивниот мандат“, рече премиерот Заев.

Website https://wcostream.cc: Watch High School DxD Hero wcostream Episode 12 wcostream dragon ball super

Animepahe: Girls & Panzer Heartful Tank Disc: Fushou Akiyama Yukari no Sensha Kouza anime episode 2 online free at https://animepahe.cc watch anime free

Website https://animetv.cc: Watch Plastic Memories animetv Episode 13 darling in the franxx anime tv

Logobids: https://www.logobids.com/users/gogoanimelol

Pokerinside: http://www.pokerinside.com/profiles/view/435091

Sites google: https://sites.google.com/view/animedao-official/home