June 26, 2022 16:59
Магазин Спорт

(Видео) Загина холандски фудбалер, сопругата со децата ја снимила смртта 

Холандскиот фудбалер Мурад Ламрабат (31), кој настапуваше за Витесе, загина обидувајќи се да скокне од висока карпа за време на летниот одмор во Шпанија.

Имено, тој почина на Мајорка, а за да биде уште потрагично, неговата смрт е снимена од сопругата на фудбалерот.

Ламрабат не ја проценил добро длабочината и удрил во карпите, што беше фатално за фудбалерот.
Кога скокнал, се слушал неговиот силен крик, но очигледно не направил доволно добар замав за да ги избегне острите како жилет камењата. Тој директно удрил во карпите, додека сопругата која го снимала смртоносниот скок врескала: „О Боже“.

Аутопсијата покажа дека Ламрабат се удавил додека бил во полусвесна состојба, а не од повреди како што првично се мислело.

GO88 - Link Tải Game Bài Go88 Club APK, IOS, AnDroid

mã otp sunwin Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022 hủy lệnh rút tiền sunwin