February 28, 2020 05:50
Македонија

(Видео) Жбогар се фати на оро на „Македонско девојче“

Евроамбасадорот Самуел Жбогар заигра оро на денешната прослава на Денот на независноста која под мотото „Боите на независноста“ се одржа во Градски парк кај лкокацијата Школка.

Меѓу учесниците во прославата беше и Виолета Томовска, која ја испеа „Македонско девојче“. Присутните се фатија на оро, а нив им се придружи и Жбогар.

Тој објави и твит во кој вели дека не можел да оддолее, а да не се фати на орото.

-Не можев да одолеам, а да не се фатам на оро на мојата омилена песна „Македонско девојче”, твитна евроамбасадорот Жбогар.

Поврзани вести

(Видео и фото галерија) „Нема правда има Бубамара“

Igor

Од понеделник ќе гледаме само МРТВ

Valentina

(Ексклузивно) Рамадани: Не сум уапсен, гледам Реал- Сити

Igor