January 24, 2021 06:22
Спорт

(Видео) ЕХФ во поразот на Вардар ја виде мајсторијата на Дибиров

Вардар за неполна недела двапати загуби во групата од ракометната Лига на шампионите од полскиот Кјелце овојпат на гости со 36-29. Во  вториот поразот на „црвено-црните“ ЕХФ најде момент на  воодушевување од искусниот 37- годишен Тимур Дибриов. Најдобриот стрелец на Вардар во ЛШ со 532 постигнати гола, Дибиров постигна мајсторски погодок на почетокот од натпреаврот кој не остана незабележан.

Погледнете го овој негов мајсторски гол.

Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3 (https://animefreak.ws/m/29oK/ep-3) at website https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

Cells at Work! Episode Full at website https://gogoanime.be. See more gogoanime haikyuu to the top