January 20, 2022 15:03
Свет

(Видео) Ерупција на подводен вулкан во Пацификот, неколку земји издадоа предупредувања за цунами

Во неколку држави е издадено предупредување за цунами по ерупцијата на подморски вулкан во Тихиот Океан.

Меѓу тие држави се Тонга и Нов Зеланд. САД, исто така, издадоа предупредување кое се однесува на Американска Самоа.

Жителите на Тонга пријавиле дека пепел паѓа над главниот град Нукуалофа. На жителите им било кажано да се преместат во области со поголема надморска височина.

Ова е најнова во серијата ерупции на вулканот Хунга Тонга-Хунга Хапаи.

„Буквално можеше да се слушне ерупцијата“, објави еден жител на Тонга на „Твитер“.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimeio My Hero Academia Season 5 (Dub)

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3

anime sites GoGoAnime Bleach

One Piece (Dub)

online anime GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub)