April 11, 2021 12:37
Свет

(Видео) Експлозија на израелски товарен брод

Експлозија се случи на израелски товарен брод кој пловел од Блискиот исток.

Сè уште не е позната причината, што предизвика загриженост за безбедноста на бродовите кои пловат во овој регион среде зголемените тензии меѓу САД и Иран.

„Индипендент“ пишува дека необјаснива експлозија погодила израелски брод додека пловел во Оманскиот Залив.

Според изјавата на британската служба за поморски операции, бродот и екипажот се безбедни, но принудени да влезат во најблиското пристаниште во Оманскиот залив.

Иако сè уште не се објаснети причините за експлозијата, компанијата за поморско разузнавање „Драјад Глобал“ вели дека е многу можно тоа да било предизвикано од „асиметрична активност на иранската армија“, објави „Индипендент“.

Иран сè уште не го коментирал инцидентот, пренесе АП.

The Misfit of Demon King Academy Episode 13 at AnimeFreak animefreak latest

Dr. Stone: Stone Wars (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/Jmn8) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com. See more dubbed anime