Балкан

(Видео) Експлозија и пожар во центарот на Атина, има повредени

Еден човек е повреден, а неколку згради се оштетени во експлозија во центарот на Атина, која утринава предизвика пожар, соопштија официјални лица и очевидци.

Едно лице се здобило со изгореници и било пренесено во болница, изјави за ТВ Скај шефот на грчкиот национален центар за брза помош, Џорџ Матиопулос.

Според официјални претставници на противпожарната бригада, засега не е јасно што ја предизвикало експлозијата или пожарот.

„ Имаме пожар, пред кој имаше експлозија“, изјави на лице место командирот на противпожарната единица.

„ Сè уште не знаеме што ја предизвикало, а има поголема материјална штета“, изјави претставник на противпожарната бригада за ТВ Скај.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

english dubbed anime AnimeDao Tokyo Revengers (Dub)

AnimeDao Tokyo Ghoul Episode 9

Attack on Titan Final Season Episode 8

Dragon Ball (Dub) Episode 146

AnimeDao Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13