October 17, 2021 17:13
Спорт

(Видео) Еден од осумте голови на Њокас се најде меѓу петте најубави во изборот на ЕХФ

Францускиот ракометен интеранционалец Кевин Њокас со осум погодоци од осум удари блесна во дресот на македонскиот и двократниот европски порвак Вардар на дуелот од новата сезона во ЛШ против Мешков Брест (35:27).

Еден од осумте гола кои ги постигна Њокас се најде во изборот на ЕХФ меѓу петте најубави погодоци во 2. коло од групната фаза во ЛШ. Гол на Њокас е рангиран на 4 место.

AnimeDao: Yuyushiki anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao hunter x hunter

Website https://animefreak.ws: Watch Candy Boy Episode: EX02 - Shiawase Kyouyuu Riron animefreak Episode Full my hero academia season 4 animefreak

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

AnimeKisa: Digimon Adventure 02 (Dub) anime episode 50 online free at https://animekisa.in animes online

Community windy: https://community.windy.com/user/gogoanimebe

Hahalolo: https://www.hahalolo.com/u/60dbe9c8424eb16e276c5761