August 25, 2019 09:25
Македонија

(Видео) Дурловски со химната ја поздрави Силјановска

Официјалниот дел од митингот на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска започна со интонирање на химната на Македонија, која ја изведе оперскиот пејач Игор Дурловски.

Нови вести

Заев лажеше дека прв прв го пријавил случајот и застанал на страна на рекетарите

Daniela

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Daniela

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози

Daniela