July 25, 2021 10:29
Спорт

(Видео) Дурант го врати Бруклин во водство против Милвоки

Бруклин повторно е во водство од 3:2 во победи, во полуфиналната серија кој прв до четири триумфи во источната конференција на кошаркарската НБА-лига, откако како домаќин го доби петтиот меч против Милвоки (114:108). Најзаслужен за новата предност е Кевин Дурент, кој средбата ја заврши со неверојатен трипл-дабл ефект со 49 поени, 17 скока и 10 асистенции, одигрувајќи ги сите 48 минути како прв кошаркар во последните три сезони кој воопшто не седнал на клупата на еден плејоф-меч. Последен пат тоа го имаше направено Леброн Џејмс на 27 мај 2018 година.

Бруклин и овој натпревар го одигра без повредените Харден и Ирвинг. Победата на Бруклин  не се навестуваше  по првото полувреме, во кое доминираа „бакси“. Во третата четвртина имаа предност од 74-57. Но, тогаш се разбудија „мрежичките“, кои предводени од фантастичниот Дурент направија целосен пресврт и стасаа до триумф.

Најдобар кај Милвоки беше Адетокумбо со 34 поени и 12 скокови.

Серијата почна со две победи на Бруклин, по што следеше идентичен одговор на Милвоки.

https://youtu.be/GImeTylBJ7s

Watch anime online for free at 4Anime 4anime official site. Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Dub) Episode 11

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Watch Eevee and Colorful Friends Episode Full

https://animeheaven.pro animes online. Aki Sora (https://animeheaven.pro/m/AYx) Episode Full

KissAnime Penzu: https://penzu.com/p/06a62e38