December 7, 2021 03:17
Uncategorized Спорт

(Видео) Драма во Монца: Верстапен ќе му ја „откинеше“ главата на Хамилтон

Главните претенденти за титулата, Макс Верстапен и Луис Хамилтон се судрија и излетаа од патеката во Монца, во трката за Големата Награда на Италија.

Холанѓанецот и Британецот се судрија на првата „шикана“ во втората кривина по стартно-целната рамнина. Очекувано, двајцата не попуштија во дуелот иако имаа можност за тоа, па по судирот на задните тркала, излетаа од патеката.

Британскиот возач од Мерцедес можеше да го извлече подебелиот крај, бидејќи доколку не беше „хало“ системот, болидот на Верстапен кој прелета преку него ќе завршеше во неговата глава.

anime stream. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime website Dragon Ball (Dub)

watch animes Boruto: Naruto Next Generations

4Anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

Your Lie in April

4 anime 4Anime Bleach (Dub)