August 10, 2020 00:04
Хроника

(Видео) Драма во Бутел: Гори куќа, ЕВН исклучува струја низ цела населба

Вистинска драма вечерва се одвива во скопски Бутел, каде гори куќа, дознава 24 Инфо.

На терен се две возила на противпожарната бригада, како и тимови на ЕВН кои ја исклучуваат струјата низ населбата.

Пожарникарите се борат да го локализираат пожарот за да не се прошири на соседните куќи на улицата Андре Мазон. Во меѓувреме е побарано засилување од две нови возила.

Поврзани вести

Четворица починати и 85 нови случаи на коронавирус во Македонија

zane

Беса се заканува дека ќе оди во опозиција

Dragan Nikolovski

СДСМ ја токми Шекеринска за прва жена претседател на Собранието во Македонија

Dragan Nikolovski