February 27, 2021 04:32
Магазин

(Видео) Доста ви е од секојдневното готвење? Пет добри филмови за кулинарска инспирација

Со оглед на фактот дека блокадите што ги наметна коронавирусот сè уште траат, рестораните или се затворени или имаат ограничено работно време, многу луѓе ширум светот се принудени да готват сами.

Во период на самоизолација, луѓето може да пронајдат кулинарска инспирација од неколку филмови за лековитата моќ на домашната кујна.

 

„Гозбата на Бабет“ Babette’s Feast (1987)

 

Eat Drink Man Woman (1994)

 

The Lunchbox (2013)

 

Little Forest (2018)

 

Julie & Julia (2009)

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full at website https://animeplanet.cc anime planet online

Attack on Titan: Since That Day (https://animeheaven.pro/m/a67M) Episode Full at website https://animeheaven.pro animeheaven black clover