Магазин

(Видео) Доаѓа уште една корејска серија, оваа е за зомби

Затоа што сите се луди по корејска продукција, секој нов проект се чека со нетрпение бидејќи секогаш постои шанса да се претвори во (не)очекуван хит.

Тоа би можело да биде случај со All of Us Are Dead („Сите сме мртви“), корејска серија која пристигнува на „Нетфликс“ на 28 јануари, а дејствието се врти околу група средношколци кои се обидуваат да преживеат откако стотици соученици се претвориле во зомби кога нивното училиште станало епицентар на нова зараза.

Но, за разлика од повеќето херои во вакви филмови, овие деца пораснале со филмови и серии за зомби и барем малку се подготвени за она што следува. Инаку, серијата е базирана на вебтунот „Сега во нашето школо“ на Џон Донг Геун.

Првата сезона ќе има осум епизоди.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch subbed anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeDao Horimiya (Dub) Episode 12

Black Clover Episode 169

Attack on Titan Season 2 Episode 12

AnimeDao Attack on Titan (Dub) Episode 18