January 16, 2022 20:38
Спорт

(Видео) Дејвис: Леброн не е валкан кошаркар, сите застанавме во негова одбрана !

Ѕвездата на кошаркарскиот НБА-лигаш Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис застана во одбрана на соиграчот Леброн Џејмс, кој со неспортски потег го повреди Ајзеа Стјуард за време на натпреаврот против Детроит пиостонс. Бркотницата на паркетото траеше речиси два минути, а Стјуарт кој се обидуваше на секој можен начин да стигне до Леброн, беше спрече во намерата да се пресмета.

-По слободното фрлање се бореа за скок и Стјуарт се соочи со Леброн. Сите знаете дека Џејмс не е валкан кошаркар, а откако забележа што направи, тој се извини за потегот. Не знам што сакаше Ајзеа да направи, но сите бевме подготвени да го заштитиме нашиот брат, кажа Дејвис.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

anime heaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeHeaven Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 5

anime sites Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time