November 19, 2019 12:25
Свет

(Видео) Девет лица загинаа во експлозија во кинески ресторан

Девет лица загинаа, а 10 се повредени во експлозија на плинска боца во ресторан во источна Кина.

Експлозијата целосно уништи ресторан во провинцијата Џиангсу и ги оштети околните продавници.

Според „АП“, повеќе од 200 припадници на спасувачките екипи се распоредени на местото на експлозијата. Состојбата на повредените е стабилна.

Нови вести

Ердоган му рекол на Трамп дека Турција нема да се откаже од „С-400“

zane

Помпео: Владата на Хонг Конг е должна да го врати мирот на граѓаните

zane

Уапсен маж осомничен дека планирал напад во Германија

zane