Свет

(Видео) Две групи американски носачи на авиони впловија во Јужното Кинеско Море

Две групи американски носачи на авиони впловија на обука во Јужното Кинеско Море, соопшти денеска американското Министерство за одбрана

Во соопштението на Министерството се наведува дека две ударни групи на американски поморски носачи, предводени од нивните водечки бродови US Carl Vinson и US Abraham Lincoln, започнале со операции во Јужното Кинеско Море во неделата, пренесува Reuters.

Во соопштението се додава дека ќе спроведат вежби кои вклучуваат операции против подморници, операции за воздушно војување и операции за поморска забрана со цел да се зголеми борбената готовност.

Обуката ќе се одвива во согласност со меѓународното право во меѓународни води, додаваат од Министерството за одбрана, не наведувајќи детали.

„ Операциите како овие ни овозможуваат да ја подобриме нашата способност за борба, да ги убедиме нашите сојузници и партнери во решеноста на морнарицата да обезбеди регионална стабилност и да се бори против злонамерното влијание“ – рече командантот Ј.Т. Андерсон, кој ја предводи групата Абрахам Линколн

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4 anime biz 4Anime Redo of Healer

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

4anime tv 4Anime SK8 the Infinity

4Anime Mieruko-chan Episode 9

4 anime My Hero Academia Season 3