January 21, 2020 12:31
Свет

(Видео) Грета Тунберг има двојничка во Русија која сака да ја исчисти планетата

Говорот на активистката Грета Тунберг (16) за климатските проблеми наиде на силен одѕив во светот.

Два месеца по нејзиниот говор во Обединетите нации, Грета стана симбол на протест и борба против системот. А од другата страна на светот, во рускиот град Ковров, живее двојничката на Грета.

Покрај изгледот, десетгодишната Лариса Ефремова со најпознатата активистка ја споделува и борбата против уништувањето на природата.

Нови вести

Санчез и нуди на Каталонија референдум за поголема автономија, не за самостојност

zane

Ирански пратеник понуди три милиони долари за „оној кој ќе го убие Трамп”

zane

Италија: Салвини може да биде осуден на затворска казна и до 15 години

zane