February 25, 2021 08:11
Спорт

(ВИДЕО) Голман во четвртата англиска лига постигна гол со удар од својот петерец

На натпреварот во четвратат англиска фудбалска лига меѓу Челтенхем и Њупорт, голманот на гостинскиот тим постигна гол со удар од својот петерец ! Ова не е првпат да се затресе мрежа со удар од гол на гол, но се случува ретко и затоа го привлекува вниманието, иако средбата од  нисколигашката конкуренција.

Херој е голманот Том Кинг, кој во намерата да ја уфрли топката во игра од својот петерец упати силен удар. Топката прелета преку целиот терен, речиси 100 метри и над противничкиот голман Џошуа Грифитс заврши зад неговиот грб во небранетата мрежа.

Натпреварот заврши нерешено  1: 1.

Dr. Stone (https://funimationfree.com/m/aXbP) Episode 24 at website https://funimationfree.com dragon ball z funimation dub

Fire Force Season 2 Episode 24 at website https://animefreak.ws anime freaks tv