December 14, 2019 14:04
Свет

(Видео) Голем пожар во трговски центар во Лагос, пожарникарите ги извлекуваат заробените граѓани

Голем пожари го зафати трговскиот центар „Балогун“ во Лагос, Нигерија при што се уништени бројни објекти и е причинета голема материјална штета.

Во времето на пожарот, во зградата имало голем број луѓе, но не може да се утврди бројот на евентуалните повредени и жртви, бидејќи во тек се напори за извлекување на заробените граѓани.

https://twitter.com/KennedyEssah/status/1191652902391209984

Пожарот избувнал во средишниот дел на петкатната зграда околу 10.30 часот.

Нови вести

Две години затвор за поранешниот судански претседател Омар ал-Башир заради корупција

Valentina

Седум загинати и 32 повредени лица во две големи сообраќајни несреќи на автопат во Јужна Кореја

Valentina

Путин: Прославата на 75-годишнината од победата над фашизмот ќе биде најважен настан во 2020 година

Valentina