January 21, 2022 01:11
Свет

(Видео) Голем пожар во близина на Чиле, огнената стихија срамни околу 100 куќи

Неконтролиран пожар што избувна во бегалскиот камп Лагуна Верде уништи околу 100 куќи, а најмалку 300 луѓе од оваа населба останаа без покрив над главата, јавуваат тамошните медиуми.

Пожарот зафатил сиромашна населба во градот Икике, на северот на Чиле.

Засега нема информации дали има повредени.

Голем проблем настанал за време на гаснењето кога пожарникарите се соочиле со големи потешкотии во снабдувањето со вода на своите камиони. Ова го потврди Националната канцеларија за вонредни состојби на Министерството за внатрешни работи на Тарапак.

За ширење на пожарот придонело и тоа што целата населба нема вода и е изградена диво, без никаков план, целосно надвор од дофатот на инфраструктурата, пишуваат медиумите.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 8

ANIMEFLIX 6 LOVERS

free anime online Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Ranking of Kings

ANIMEFLIX Naruto Episode 212