February 26, 2021 20:26
Свет

(Видео) Германија: Маж со нож бодел луѓе на улица, има ранети

Германската полиција соопшти дека еден човек со нож нападнал и ранил неколку лица во градот Франкфурт пред властите да го приведат.

Полицијата во Франкфурт преку твит соопшти дека ниту една жртва на нападот не е во животна опасност.

Тие не објавија никакви детали за напаѓачот, ниту пак кажаа колку лица се повредени.

Локалните медиуми објавија дека инцидентот се случил во близина на главната железничка станица во градот и дека жртвите биле пренесени во блиските болници, пренесува АП.

Watch Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview (https://funimationfree.com/m/7BwG/ep-1) at website https://funimationfree.com. See more funimation canada

Redo of Healer (https://gogoanime.be/m/B1Jx) Episode 2 at website https://gogoanime.be. See more your name gogoanime