Свет

(Видео) Во Питсбург се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден

Мост се урна во американскиот град Питсбург само неколку часа пред претседателот Џо Бајден да го посети градот, пренесоа американските медиуми.

Интересно е што Бајден во Питсбург, град во американската сојузна држава Пенсилванија, требаше да зборува за лошата состојба на инфраструктурата. Пенсилванија има 3.353 мостови во лоша состојба, што ја прави втората најлоша американска држава.

Според нацрт-законот поддржан и од демократите и од републиканците, Пенсилванија треба да добие 1,63 милијарди долари помош од федералната влада во следните две години за обнова на мостовите.

Програмата за обнова на американските мостови, која е предвидена со тој закон, треба да потроши околу 27 милијарди долари низ САД за реконструкција на мостови.

anime freaks tv. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaktv AnimeFreak Dragon Ball Super (Dub)

AnimeFreak Redo of Healer Episode 8

animes online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

My Hero Academia Season 2

english dubbed anime AnimeFreak Black Clover (Dub)