October 16, 2021 16:30
Свет

(Видео) Во Италија на улица излегоа антиваксерите

Попладнево во Рим и Милано започнаа протести против воведување на санитарна зелена карта од 15 октомври. Антиваксерите се судрија со полицијата а солзавец и водени топови беа употребени за да се растераат демонстрантите, кои како што јавуваат италијанските гласила не се откажаа од нивната намера.

Во Рим, околу 10.000 демонстранти се собраа на Народниот плоштад, тие не сакаат воведување на ковид-пропусници за влез во секој затворен простор или воведување на неопходниот доказ за вработените дека не се позитивни за да можат да одат на работа.

По протестот на Народниот плоштад во Рим, демонстрантите излегоа на нелегален протест кон Палатата на Владата на Италија (Палатата Чиџи), а полицијата употреби водени топови за да ги спречи. Голем број од нив беа запрени на чекор од зградата на Владата и Парламентот, во Виа дел Корсо.

Во Милано имаше и манифестација која се одржа под слоганот „Ќе издржиме, нема да се предадеме, пристигнуваме во Рим“.

Shinpi no Sekai El Hazard 2 (Dub) Episode 4

Website https://animefreak.ws: Watch GaoGaiGar Final animefreak Episode 8 anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Wagnaria!! gogoanime Episode 13 gogoanime one piece

Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks? (https://animepahe.cc/m/egld) Episode 12

Watch Kiki to Lala no Habatake! Pegasus Episode Full