Свет

(Видео) Во Индија се урна хеликоптер во кој бил шефот за безбедност и неговата сопруга

Индиски воен хеликоптер утрово се урна во Тамил Хад.

Според светските медиуми, во авионот бил и шефот на индискиот безбедносен кабинет.

Според „Спутник“, за време на несреќата во авионот имало 14 луѓе. Покрај командосите, била и сопругата на шефот на Кабинетот за безбедност, генерал Бипин Рават.

Досега се спасени три лица, а по други се трага. Според локалните власти, тие лица имале тешки телесни повреди.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming Fairy Tail (Dub)

watch anime online AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub)

AnimeDao Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 10

Dragon Ball Super (Dub) Episode 129

tải go88