August 15, 2022 17:51
Свет

(Видео) Возач удри во демонстрантите за право на абортус во Ајова, едно лице повредено

Во вториот по големина град во американската сојузна држава Ајова, Сидар Рапидс, возач влетал кон мирни демонстранти за правото на абортус, објавија локалните медиуми.

Полициското одделение на Фејсбук објави дека околу 19 часот и 17 минути по локално време возачот удрил во демонстрантите и дека едно лице е повредено.

Повредениот прво бил сослушан во полиција, а потоа со полесни повреди е пренесен во локалната болница.

Полицијата го испрашала и возачот, но засега не се познати повеќе детали.

На социјалните мрежи почнаа да се шират снимки од инцидентот.

tải sunwin tải sunwin tải sunwin

tải sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin club game sunwin

sunwin.apk mới nhất

tải sunwin