June 25, 2022 22:55
Спорт

(Видео) Виеира удри навивач на Евертон

Неспортски сцена доаѓаат од англиската фудбалска Премиер лигата по победата на домашен терен со резултатрски пресврт на Евертон против Кристал Палас (3:2) и обезбедениот опстанок. Менаџерот на Кристал Палас, чиј тим по првиот дел имаше предност од 2:0, Патрик Виеира по мечот удри навивач на Евертон кои се најдоа на теренот да го прославуваат опстанокот.

Навивачот го испровоцирал Виеира, му покажал среден прст, го навредувал и цело време го снимал. Францускиот стратег реагираше бурно и сега се соочува со казна од Англиската фудаблска асоцијација.

– Немам што да кажам за тоа – рече Виеира за британските медиуми по натпреварот.

Од друга страна, менаџерот на Евертон, Френк Лампард по натпреварот изјави дека сочувствува со Виеира, а воедно застана во одбрана на навивачите на својот клуб.

đăng nhập go88 bằng facebook

làm đại lý sunwin đường link tải sunwin sunwin đánh cho iphone