June 24, 2021 19:30
Скопје

(Видео) Вандализам во Парк шумата Гази Баби, уништени десетина млади дрвја

Жители на Чаир кои живеат во близина на Парк шумата Гази Баба утрово биле непријатно изненадени кога забележале десетина искршени и исечени млади дрвја.

Непознати лица ги исекле дрвјата во делот од шумата карши маркетот „Веро“.

Вандалите ги испокршиле дрвјата и ги оставиле расфрлани во близина. Граѓаните ја информирале полицијата, која извршила увид на местото. За инцидентот е информиран и градоначалникот на Чаир.

Засега нема индиции кој и зошто го извршил вандализмот.

(Д.Н.)

 

Поврзани вести

Радев: Нема да кажеме „да“ се додека Македонија ја краде бугарската историја

Igor

Десет нови случаи на Ковид-19, починаа три лица

Igor

Рама: Се надевам нема да побараат да се викате „Западна Бугарија“

Igor

KissAnime re zero kissanime: My Hero Academia 5 (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/N3lD) Episode 6

AnimeDao god of highschool animedao: Attack on Titan (Dub) (https://animedao.nl/m/PXlK) Episode 25