January 27, 2021 10:10
Свет

(Видео) Вака функционираат државните болници во Норвешка!

Битката со пандемијата предизвикана од коронавирусот е секојдневна тема во целиот свет. Сите имаат проблеми со ширење на заразата, а методите и стартегиите за справување со истата се според можностите. Здравствените работници катадневно се борат да ја добија борбата со корнавирусот. Деновиве македонското здравство е под огромен притисок со наплив на новозаразени пациенти кои молневиот ги полнат болничките капацитети.

Додека макдонските здравствени власти мака мачата како да го надминат овој притисок од есенскиот наплив на коронавирусот меѓу населението на социјалните мрежи почна да се споделува едно интересно видео за јавното здравство во Норвешка.

На видеото е прикажано како здравствените работници доаѓаат на работа, прикажано е и на кој начин ја добиваат својата униформа, како се одвива лечењето на пациенти, а и какви се условите во самата болница.

Watch The Quintessential Quintuplets Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/Z5Jx/ep-4) at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven dragon ball super

Watch Kemono Jihen Episode 1 (https://animeplanet.cc/m/2bWk/ep-1) at AnimePlanet anime planet my hero academia