June 17, 2019 17:09
Балкан

(Видео) Бугарски полицајци сами се испрскаа со солзавец

Вистински хит на социјалните мрежи е видеото од Софија каде викендов одржаа протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав.

Сепак, само поради еден непромислен потег на полицијата целиот свет дозна за овој протест.

Имено иако имаше мал број на демонстранти и тие сакаа да го пробијат кордонот полицијата употреби солзавец. Но, заборавија на ветерот, па истиот им се врати во лицето.

Нови вести

Долгот на Фенербахче надминал 650 милиони долари

Filip

Чанак: Да и се врати имотот на Црна Гора одземен 1918, никој не и брани на СПЦ да гради нови храмови

Igor

Ова е мајката што си ја уби тригодишната ќерка, па ја фрли од тераса во Белград

Igor