February 23, 2019 08:26
Магазин

(Видео) Босанец светски рекордер во кршење цигли со глава

Босанецот Керим Ахметспахиќ го урна светскиот рекорд во кршење бетонски цигли. За само 25 секунди тој успеа да скрши дури 90 цигли. Керим има 16 години и веќе е мајстор на борачки вештини, а сега стана носител на рекордот на Гинис во оваа необична дисциплина.

Related posts

Лори Мареј тајната ќерка на Клинт Иствуд

Valentina

Секси лекарот стана хит на интернет

Valentina

Важни работи од кои не треба да се откажете кога сте во врска

24info