October 19, 2021 05:14
Свет

(Видео) Борис Џонсон го цитираше жабецот Кермит во својот говор во ОН

Британскиот премиер Борис Џонсон вчера додаде малку хумор во својот говор на Генералното собрание на Обединетите нации, повикувајќи на поголеми напори за борба против климатските промени.

„Имаме огромна моќ да ги смениме работите, да ги смениме на подобро и голема моќ да се спасиме себеси“, рече лидерот на британската конзервативна партија.

„А кога жабецот Кермит пееше ‘Не е лесно да се биде зелен’ – се сеќавате ли на тоа? Сакам да знаете дека тој погреши. Лесно е, не е само лесно, туку е и профитабилно и правилно да се биде зелен“, рече Џонсон.

„Мислам дека покрај тоа беше непотребно груб кон Гица Прасица (Мис Пиги)“, додаде тој.

Британскиот премиер рече дека треба да се засадат повеќе дрвја, а тој исто така се залага за повеќе енергија од ветрот.

Џонсон посочи дека Велика Британија произведува толку многу енергија од морските ветрови што размислува да го смени името во чест на богот на северниот ветер и да се вика Бореас Џонсон.

Website https://aniwatch.pro: Watch Miss Kobayashi's Dragon Maid S (Dub) aniwatch Episode 6 aniwatch me

Website https://animedao.nl: Watch Perrine Monogatari Specials animedao Episode 1 animedao food wars

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven dragon ball super

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Pantip: https://pantip.com/profile/6494141#topics

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimebe/