January 22, 2022 22:45
Балкан

(ВИДЕО) Бомба поставена во возило кое го обезбедувало Ердоган

Турските медиуми вечерва пренесуваат за можен спречен обид на атентат врз претседател на земјата Реџеп Тајип Ердоган. Според овие информации, под еден полициски автомобил кој обезбедувал собир на претседателот Ердоган во градот Сирт била пронајдена бомба.

Експлозивната направа била пронајдена само неколку моменти пред почетокот на митингот.

Откако била пронајдена, бомбата веднаш била деактивирана од страна на тим за отстранување на бомби на турската полиција, пренесува турската агенцика „КАРАР“.

Вештаци ја скенирале експлозивната направа и полициското возило во потрага по отпечатоци на прстите, а истрагата за наоѓање на сторителот е во тек, јавуваат локалните медиуми.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan Season 3 Part 2

anime website ANIMEFLIX Fairy Tail

Josee, the Tiger and the Fish

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

anime stream Komi Can’t Communicate