October 22, 2021 08:56
Свет

(Видео) Бомбашки напад на пазар во Ирак, десетици загинати и повредени

Најмалку 28 лица загинаа, а над 50 се повредени во експлозија на локален пазар во шиитската област Садр Сити додека семејствата се подготвувале за еден од најважните муслимански празници Курбан Бајрам.
Меѓу жртвите има жени и деца.

„На пазарот Ал-Воејлат е извршен напад со рачно изработена бомба, при што има загинати“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

https://twitter.com/freddie1999/status/1417213860428271619

Одговорноста, како што пренесува „Би-би-си“ ја презеде Исламската држава (ИД) соопштувајќи дека еден од нејзините членови активирал елек со експлозив.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Shiba Inuko-san (https://animeheaven.pro/m/NZl) Episode 26

WCOStream: Abunai Sisters: Koko & Mika (Dub) anime episode 10 online free at https://wcostream.cc wcostream close enough

Website https://animeflix.nl: Watch Afro Samurai (Dub) animeflix Episode 5 animeflix kamisama kiss

Pozible: https://www.pozible.com/profile/online-kissanime

Slideserve: https://www.slideserve.com/animefreakws