January 29, 2023 13:09
Свет

(Видео) Божиќен камион Кока-Кола се запали во Романија

Камион Кока-Кола украсен со божиќни украси се запалил додека се возел по фреквентен пат во главниот град на Романија, Букурешт, пишува Би-би-си.

Засега не е познато зошто избувнал пожарот.

Возачот успеал да излезе од возилото пред да биде зафатено во пламен.

Пожарникарите брзо го изгаснале пожарот и нема информации за повредени.

Компанијата за безалкохолни пијалаци изјави за локалните медиуми дека презема мерки за да спречи понатамошни инциденти од слична природа,пренесе Индекс.хр.