January 24, 2021 20:14
Спорт

(ВИДЕО) Бобан за магијата на Марадона: Најголемиот гол во историјата е против Јуве

Еден од најдобрите хрватски фудбалери, Звонимир Бобан преку социјалните мрежи се збогуваше со Марадона.

-Си замина човекот кој поинаку ја шутираше топката , човекот кој и премногу тагуваше без неа, па си наштети себеси најмногу што можеше. Никој никогаш нема да игра поелегантно и никој нема да даде гол каков што Диего му даде на Јувентус од индиректен, што за мене е најголемиот гол во историјата на фудбалот … Необјаснив, неразбирлив – исто како Диего …, напиша Бобан.

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 4 at AnimePlanet anime planet haikyuu

The Day I Became a God Episode 12 at AnimeHeaven anime heaven org