September 20, 2021 22:05
Спорт

(Видео) Блажевска Еминова триумфираше во својата квалификациска група на 100 метри слободно

Македонската најмлада олимпијка учесничка на Игрите во Токио, пливачката Миа Блажевска Еминова денеска во квалификациите оствари победа во својата група во дисциплината 100 метри слободно.

Блажевска Еминова триумфираше во втората кваликафикациска група со резултат 57,19 секунди. Тоа е за шест стотинки послабо од нејзиниот личен резултат.

Второпласирана во групата беше Џилијан Крус од Кајманските Острови која заостана 0,13 стотинки, а на третата позиција се Ард Јенџира Сриса од Тајланд.15-годишна натпреварувачка го заврши настапот на 40. место од вкупно 52 пријавени во оваа дисциплина.

Најдобрите 16 пливачки од вкупно седум квалификациски групи се пласираа во полуфиналето

.

Watch Ai no Kusabi (2012) Episode 4

Website https://animefreak.ws: Watch Iya na Kao sare nagara Opantsu Misete Moraitai 2 animefreak Episode 6 watch anime dub

Animepahe: Matoi the Sacred Slayer anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime sites

WCOStream: Video Warrior Laserion (Dub) anime episode 17 online free at https://wcostream.cc anime stream

Biztime com: https://biztime.com.vn/animefreakws

Pbase: https://pbase.com/gogoanimebe/profile