October 13, 2019 03:09
Спорт

ВИДЕО: Бисерот Елмас со втор гол ја докусури Словенија!

Македонија игра магично – Словенија е на колена. „Тодор Проески“ го скандира името на Ељиф Елмас по најубавиот контра напад во нашата историја.

Адеми повлече и го најде Алиоски, овој во празно проигра до Елмас, а ѕвездата на Наполи пак беше ладнокрвен очи в очи со Облак и го матира за 2-0.

Еуфорија на „Тодор Проески“ и почеток на славје на третата победа во квалификациите.

Словенија никогаш не била валка надиграна во овие квалификации, а Македонија јуриша кон врвот на табелата во групата Г.

Нови вести

Рамос го помина Касиљас и стана рекордер по бројот на настапи за Шпанија

Igor

Италија за прв пат по 65 години игра во зелени дресови

Igor

Пелистер немоќен и во реваншот со Винтертур

Igor