February 2, 2023 22:48
Магазин

(Видео) Бизарна сцена: Седнав помеѓу Кајли со лавот и Дојџа Кет која имаше дури 30.000 дијаманти

Голем број познати ѕвезди се појавија на модната недела во Париз на ревијата на Скиапарели. Кајли Џенер (25) го привлече вниманието со црн фустан со бизарен детаљ – лавовска глава, но не беше единствената која со својата комбинација на облека шокираше многу фанови на модата. Во Париз се појави и раперката Дојџа Кет (27), а видеото стана хит на социјалните мрежи.

Дојџа, коментираат обожавателите, изгледала како суштество од друга планета, облечена во црвено од глава до пети и облечена во фустан со соодветни чизми во иста боја.

Дојџа Кет носела 30.000 дијаманти Сваровски, а подготовките за нејзиното појавување во оваа комбинација траеле дури четири часа.

Кристалите морале да бидат рачно нанесени на нејзиното тело и фустан.