January 28, 2022 01:21
Свет

(Видео): Бајден никако да го погоди името на новиот сој

Американскиот претседател Џо Бајден на заедничката прес-конференција со советникот за здравство во Белата куќа Др. Ентони Фаучи повторно изненади, неколку пати грешно изговарајќи го името на новиот сој на коронавирусот, омикрон, инсистирајќи дека тоа не е „причина за паника“, пишува РТ.

За време на прес-конференцијата во понеделникот, Бајден повика на смиреност пред најновата варијанта на коронавирусот, што Светската здравствена организација (СЗО) ја објави минатата недела.

За време на своето обраќање, Бајден ги бранеше патните ограничувања наметнати на многу африкански земји и ги повика Американците да се вакцинираат за да се заштитат од новиот сој.

Многумина забележаа дека Бајден упорно го повторува погрешното изговарање на името на новата варијанта на вирусот, нарекувајќи го „омникрон“.

Многумина укажаа на повеќекратните погрешни оценки на Бајден додека зборуваше за варијантата, а многумина истакнаа дека грешката е мала, но и невообичаена, бидејќи Бајден бил информиран за таа тема повеќе отколку мнозинството, пишува РТ.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX JUJUTSU KAISEN

anime to watch Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 17

anime streaming Gintama

My Hero Academia Season 4