June 23, 2021 04:53
Македонија

(Видео) Артан Груби со црево го миеше влезот пред џамиите во Старата скопска чаршија

Вицепремиеро Артан Груби синоќа учествуваше во чистењето на исламските објекти во Старата скопска чаршија. Тој го зема цревото од еден од вработените во Комунална хигиена и го миеше влезот пред џамиите.

ЈП Комунална хигиена-Скопје во пресрет на големиот муслимански празник Рамазан Бајрам, реализираше активности за рачно и машинско миење на поголемите исламски верски објекти на територијата на градот Скопје. Со употреба на три автоцистерни и едно специјално комунално возило-ВАП, беше извршено миење на дворовите и непосредната околина на џамиите на Мурат Паша и Мустафа Паша во Старата скопска чаршија, Јахја паша во Чаир, џамијата Иса Бег на Бит Пазар, џамијата Дуќанџик, џамијата Хусеин Шах во Сарај и др.

AnimeDao classroom of the elite animedao: Kuroko's Basketball 2 (https://animedao.nl/m/452) Episode 25

AnimeTV www2 anime tv: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 2 (https://animetv.cc/m/YaKe/ep-2)