Магазин

(Видео) „Армија на мртвите“ на Зак Снајдер го објави првиот трејлер

Режисерот Зак Снајдер повторно се враќа по мартовската премиера на неговата верзија на „Лига на правдата“ со први целосен трејлер за претстојниот Army Of The Dead („Армија на мртвите“).

Sвездата на „Чуварите на галаксијата“ Дејв Батиста ја предводи големата актерска екипа во која се појавуваат Тиг Нотаро и Омари Хардвик, додека тој прифаќа мисија која ѝ пркоси на смртта.

Приказната следи група платеници кои планираат да ја изведат најголемата кражба во казино во Лас Вегас. Градот претходно бил ограбен од зомби месојадци.

Тизерот сугерира дека „Армијата на мртвите“ на Нетфликс ќе биде комфортна територија за Снајдер, кој првпат се прослави со својот римејк на Dawn Of The Dead („Зора на мртвите“) во 2004 година.

WCOStream anime: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12

ANIMEFLIX animeflix free: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animeflix.nl/m/m5VP) Episode 13