August 24, 2019 20:21
Македонија

(Видео) Американски пилот спасил улично куче во Скопје и го однел за Америка

Американски пилот спасил улично куче во Скопје и го однел за Америка

Марк Вендајт Американски пилот спасил улично куче кое било повредено во сообраќајка во Скопје.
Марк  го нашол кучето повредено пред американската амбасада, тој претпоставувал дека кучето ќе биде вдомено во Македонија, меѓутоа откако видел дека посвојување на улични кучиња е многу ретка практика во земјата, го однел во САД. Кучето добило име Мила и живее со Американско семејство.
Приказната за кучето Мила ја пренесоа и американските медиуми.

Нови вести

Филипче: Останува концептот за Детска кардиохирургија, операции и во двете приватни болници

Igor

ЗНМ и СЕММ: Медиумите да се држат до професионалните стандарди, а политичарите да се воздржат од тужби

Igor

Ќе се избира нова компанија за делницата Дреново-Фариш

Igor