June 23, 2021 22:39
Спорт

(Видео) Алиоски по непромислениот потег пријавен за расизам

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгјан Алиоски откако беше плукнат додека лежеше на тревата за време на натпреаврот Барнли – Лидс (0:4) направи непромислен потег за што е пријавен за расизам., поради што може да заработи и сериозна казна.

По мечот Двајт Мекнил од Барнли кој го плукан македонскиот репрезентативец го пријавил Алиоски за расизам за начинот на кој му возврати со исплазен јазик.

.

GoGoAnime gogoanime website: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Dub) Episode 9

AniWatch aniwatch me: Attack on Titan Season 2 Episode 12