December 1, 2021 11:44
Спорт

(Видео) Алегри бесен ги пцуеше фудбалерите на Јувентус по ремито со Милан

Јувентус е во резултатска криза, нема победа во штотуку започната сезона од италијанската фудбалска Серија А. На дербито со Милан одигра 1-1, а „старата дама“ водеше од четвртата па се до 76 минута, кога Ребиќ постигна израмнувачки гол за „росонерите“.

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри ги призна грешките на мечот, измените не биле соодветни, а се појави и видео како со пцости излегува од теренот:  Еб**о лошо, сакаат да играат за Јувентус“ – рече Алегри при излегувањето од теренот.

Hamtaro Movie 1: Ham Ham Land Big Adventure Episode Full

Crayon Shin-chan Movie 20: Arashi wo Yobu! Ora to Uchuu no Princess (https://4anime.biz/m/MM0M) Episode Full

Stars Align (Dub) (https://kissanime.mx/m/zPPy) Episode 12

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Buddypress: https://buddypress.org/members/gogoanimebe/profile/

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/animefreak-ws