October 26, 2021 19:12
Свет

(Видео) Актерот Жерар Депардје гласаше на руските избори во амбасадата во Париз

Француската филмска ѕвезда Жерар Депардје, кој има и руски пасош, гласаше на руските парламентарни избори во амбасадата на Русија во Париз.

„Гласав затоа што тоа е моја должност. Се восхитувам на Русија, се восхитувам на рускиот претседател Владимир Путин“, рече актерот пред новинарите, а пренесе агенцијата ТАСС.

Депардје изјави дека ретко гласал во Франција, но дека гласа за Русија.

„Верувам дека има демократија во Русија“, посочи тој.

Актерот додаде дека често оди во Русија и планира таму да отпатува во март.

Во Франција, парламентарните избори во Русија се одржуваат во амбасадата во Париз, како и во руските конзулати во Стразбур и Марсеј и во Вилфранш сур Мер.

 

AnimeDao: Chou Denji Machine Voltes V anime episode 40 online free at https://animedao.nl animedao official site

AnimeHeaven: Street Fighter II: The Animated Series (Dub) anime episode 29 online free at https://animeheaven.pro free anime

Website https://animebee.to: Watch Valvrave the Liberator animebee Episode 12 anime

ANIMEFLIX: Carnival Phantasm: Illya-jou anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix sailor moon

Roundme: https://roundme.com/@kissanimemx/about

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/gogoanimebe/