January 26, 2021 12:13
Свет

(Видео) Автомобил удри во оградата на канцеларијата на Меркел

Автомобил управуван од непознато лице удрил во оградата на канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин.

Деталите за оваа несреќа сè уште не се познати, наведува „Ројтерс“.

Во тој момент германската канцеларка се подготвувала да одржи виртуелен состанок со премиерите на покраините со цел да се разгледаат понатамошни мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Watch World Trigger 2nd Season Episode 1 at website https://funimationfree.com. See more funimation france

The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll++ 2020