January 22, 2022 22:38
Свет

(Видео) Автобус слета во река во Кенија, загинаа над 20 лица

Најмалку 20 лица загинаа кога автобус со членови на хорот на Католичката црква слета во река во Кенија. Десет лица се спасени од автобус кој слета во реката Ензија во југоисточна Кенија, додека 20 тела се извлечени.

Според полицискиот командир, членовите на хорот отпатувале на свадба на еден од нивните членови.

До трагедијата, како што се гледа на видеото објавено на социјалните мрежи, дошло поради надојдената река по која минувал автобусот, со панични врисоци на присутните.

Минатата недела имаше обилни врнежи во многу делови на источноафриканската земја, јавува „Ројтерс“.

4anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

4Anime Attack on Titan

Bleach (Dub) Episode 361

free anime online Record of Ragnarok

Dragon Ball Z (Dub)