August 15, 2022 18:40
Свет

(Видео) Авион слетал без тркала и се запали на писта

Авион со 126 патници се запалил по слетувањето на аеродромот во Мајами, јавува „Скај њуз“.

Според информациите, откажала предната опрема за слетување на авионот на компанијата „Ред ер“, кој летал од Санто Доминго во Доминиканската Република.

Авионот се лизгал по пистата, ја пробил комуникациската кула и застанал на тревата. Патниците се евакуирани, а три лица завршиле во болница и се со полесни повреди.

„Мислев дека ќе умрам. До мене имаше еден старец и го прегрнав. Беше ужасно“, изјави една од патниците за „Скај њуз“.

sun win

sunwin club tải sunwin game sunwin

sun win

tải sunwin

sunwin tài xỉu sunwin apk sunwin club